Online: 4 :: 0 użytkowników (0 ukrytych) i 4 gości

Unikalnych wizyt: 37256

Konto:

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie:

Nie masz konta?
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła

Odcinek #7 - Chinatown Memories


Motocykl

Ta podstrona poświęcona jest informacjom i faktom odnośnie serialowego motocykla Street Hawk.

Specyfikacja Street Hawk’a

Street Hawk MODEL:Ściśle tajny projekt rządowy.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ: 320 km/h, 480 km/h z trybem Hyperthrust

UZBROJENIE: działko laserowe, karabiny maszynowe, wyrzutnia rakiet

POZOSTAŁE PARAMETRY: kamery termowizyjne, system wyrzutu pionowego na bazie skompresowanego powietrza, charakterystyka drogowa i terenowa

Motocykl przed przeróbką w Street Hawk’a

Honda

Motocykl powyżej jest zbliżony wyglądem do tego jak wyglądał Street Hawk przed przeróbką. W sumie przerobiono 15 motocykli na potrzeby kręcenia serialu, używano 3 różnych motocykli bazowych.

  • Honda XL500 rocznik 1983 została użyta do stworzenia motocykla użytego w pilocie serialu.
  • 3 Hondy XR500 rocznik 1984 wykorzystano do stworzenia motocykli wykorzystywanych podczas kręcenia całego serialu.
  • 11 Hond CR250 użyto do stworzenia motocykli dla scen kaskaderskich podczas kręcenia całego serialu.

Proces tworzenie Ulicznego Jastrzębia

Street Hawk oryginalnie zaprojektowany został przez Andrew Probert’a. Na podstawie jego koncepcji stworzono motocykl użyty w epizodzie pilotażowym serialu. Poniżej znajdują się dwa szkice koncepcyjne jego Street Hawk’a. Pierwszy obraz to pierwotny szkic motocyklu, drugi zaś to finalny projekt po zmianach producentów serialu.

Szkic koncepcyjny motocyklu
Finalny projekt motocyklu

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu procesu przeróbki motocyklu w Street Hawka

1 2

Motocykle użyte w serialu

Podczas kręcenia serialu użyto motocykli w 4 różnych od siebie stylach.

STYL 1

Motocykl pierwszy został wykorzystany jedynie w pilocie serialu, nie posiadał wyrzutni pocisków i karabinów maszynowych. To motocykl oryginalnie zaprojektowany przez Andrew Probert’a. Interesującą ciekawostka jest, że pilotowy Street Hawk zbudowany został przez tą samą ekipę, która zaangażowana była w budowę aut do filmów Łowca Androidów (1982) i Ostatni Gwiezdny Wojownik (1984).

STYL 2

Drugi motocykl zaprojektowany został przez Rona Cobb’a, różnił się nieco od pierwowzoru z pilota. Nos motoru zawierał teraz działko pocisków i karabiny maszynowe. Korpus maszyny również znacznie się rożni, jest szerszy. Ten styl motocyklu prawdopodobnie użyty został tylko w drugim odcinku serialu - "A Second Self".

STYL 3

Trzeci motor ma znacznie okrąglejszy nos względem drugiego, prawdopodobnie to jedyna zauważalna różnica. Używany w pozostałych odcinkach poza "Murder is a Novel Idea".

STYL 4

Czwarty Uliczny Jastrząb jest inny niż pozostałe. Jest pewnego rodzaju mieszanką pomiędzy stylem 1 i 3. Główne różnice to przód, który wciąż posiada wyrzutnię rakiet i karabiny maszynowe, lecz obszar gdzie są one wbudowane różni się. Kolejna różnica to wydech, który jest czysto srebrny, bez detalu, czarnych znaczników.

Serialowy motocykl dzisiaj

Oto zdjęcia jednego z motocykli, który wystawiony został na aukcji w serwisie eBay we wrześniu roku 2000. Sprzedany za 12 tysięcy dolarów.

Oto wycinek z gazety Wales na temat Chrisa Bromham’a, aktualnego właściciela jednego z oryginalnych motocyklów (Podziękowania dla Jonathana Jones’a za skan).

Kolejny motocykl jest również umiejscowiony w muzeum Aut i Sław w Anglii.